Hakkımızda

Hakkımızda

Sanat Teorisi ilk kez 2003 yılından Mustafa Bilgi ve birkaç gönüllü sanat sever tarafından kurulmuş bir web sitesidir.

Kuruluşundaki temel amaç, internette eksikliği farkedilen sanat içerikli kaynaklara hızlı bir şekilde ulaşılmasını sağlamaktı. Bu prensiple, sanat içerikli yazılı kaynakları telif haklarını ihlal etmeyecek şekilde, kaynak göstererek internet ortamına taşımaya başladı.

Yapılan bu uygulama çok kısa sürede gerekli ilgiyi görmüş ve hemen ardında, Sanat Teorisi bir portal olma yolunda ilk adımını atma kararı almıştır.
2004 yılında Sanat Teorisi içeriklerine galeri ve şiir bölümleri de dahil edilerek sanat severlere daha geniş bir kaynak sunulmaya çalışılmıştır...

2007 yılında Sanat Teorisi'nin başarısını farkeden gönüllü bir iş adamı, web sitemizin sunucu ve hosting masraflarını karşılamak ve Sanat Teorisi'nin kendi sunucuları üzerinde yayın yapmasını sağlamak için gerekli altyapı yatırımlarını yaparak sitemize destek vermiştir.
Bu destek sonucu web sitemiz, kendi ayakları üzerinde duran ve aylık ortalama 20.000 sanat severe içerik ve kaynak bulmada hizmet veren bir web portala dönüştürüldü.

Bugün itibari ile Sanat Teorisi, Makale, Şiir ve Galeri gibi bölümlerle tüm sanat severlere hizmet vermeye devam etmektedir.
Dünden bugüne, prensiplerinden ve ilkelerinden taviz vermeden, sınırsız kaynak sunumu için bizlere katkıda bulunan tüm editörlerimiz ve sanatseverlere sonsuz teşekkür ederiz.

Site Sahibi ve Yöneticisi : Mustafa Bilgi